Používame najlepšie suroviny z celého sveta

Orechové krémy, čokolády ani dražované ovocia Big Boy by neboli tým, čím sú, bez kvalitných surovín. Ich výberom sme strávili veľa času, než sme našli plody, ktoré vyzerajú a chutia naozaj skvele.

Nepražíme v oleji, nedosladzujeme, nepoužívame lacné suroviny

Kompromisy v Big Boyi nerobíme, vsádzame na prvotriednu kvalitu. Do krémov nepridávame žiadna zbytočná aditíva, konzervanty ani vyradené nepodarky. Lyofilizované ovocie nedosladzujeme. V produktoch, kam patrí pridaný cukor, používame kokosový, pretože má nižší glykemický index a je pre ľudský organizmus zdravšie. K našim surovinám sa snažíme pristupovať s maximálnym rešpektom, aby sme v nich zachovali maximum živín a prospešných látok. Kvalitu naozaj nie je potreba vylepšovať.

Za nás hovoria naše produkty

Všetky orechy, ktoré odoberáme, si nechávame pražiť iba na sucho a na ideálnu intenzitu, aby sa po spracovaní vynikla ich prvotriedne chuť. Minulý rok sme zväčšili výrobnú linku a doplnili ju o moderné technológie. Vďaka nim sú naše krémy dokonale hladké, jemné a netvoria sa na nich olejová vrstvička, ktorá síce nie je na závadu, ale bez nej je to rozhodne lepšie.

Nedržíme si veľké sklady ani staré zásoby

Keby ste zavítali do nášho skladu alebo na expedíciu, videli by ste, že sa u nás nič dlho neohreje. Suroviny spracovávame v poriadku dní a hotové výrobky okamžite expedujeme k svojim zákazníkom. Nielenže nie sú zlatom, v ktorom by sme chceli mať uložené peniaze, ale tiež si potrpíte na ich čerstvosti. Tá je hlavným predpokladom k prvotriednej kvalite našich výrobkov.

Denne spracovávame okolo 2 ton surovín

Suroviny síce nenakupujeme priamo od farmárov, ale vyberáme si tovar s certifikáciou fair trade. Záleží nám na tom, aby lokálne pestovatelia boli riadne vyplatení a chceme podporovať udržateľný spôsob pestovania a spracovania. Vzhľadom k našej veľkej spotrebe spolupracujeme s distribútormi, ktorí nám sú schopní zaručiť dostatočné množstvo a stálosť kvality odoberaného tovaru.

Odkiaľ naše suroviny vlastne pochádza?

Keď skúsite kešu z Pobrežia Slonoviny, už nikdy nebudete chcieť iné. Prekvapí vás, ako sú tieto kešu veľké, pevné zvonku, ale jemné vnútri. Majú svetlú farbu a dokonalú chuť. Mandličky z Kalifornie majú na rozdiel od tých supermarketových nepoškodenú šupku, sú krásne pevné a chrumkavé.

Lískáče odoberáme priamo z talianskeho Piemontu. Rastú v ideálnom podnebí na sopečnom svahu. Miestne pestovatelia sa o ne krásne starajú a šetrne žne, čo sa pozitívne prejavuje na ich chuti. Oriešky zbierajú do špeciálnych "dáždnikov", aby sa nedostali do kontaktu s plesňami zo opadaného lístia a netvorili sa plesňové jedy aflatoxíny.

Naše čokolády majú taliansky alebo belgický pôvod. Rad Big Boy Grand Zero , ktorá neobsahuje pridaný cukor, dochucujeme vynikajúcimi belgickými čokoládami sladenými maltitolom. Ďalej používame prvotriedne čokoládu Los Bejucos z Dominikánskej republiky. Tá sa vyznačuje tým, že rastie iba na jednom svahu a počas zrenia naťahuje vôňa okolitých ovocných stromov. Má originálny a komplexná chuť, ktorú musíte zažiť.

Používame najlepšie suroviny z celého sveta
Vytvorené22.4.2021