Rozhovor: Tomáš Bureš

Tomáš Bureš - pre nás nielen ikona slovenskej kulturistiky, profesionálny pretekár, štátne tréner a výživový poradca, ale aj spolumajiteľ BIG Boya. Pýtali sme sa aká je jeho vízia, čomu sa teraz venuje, ale hlavne, ako to vlastne s orechovými Maslo má on sám.

Tom, najdôležitejšia otázka, aké je tvoje najobľúbenejšie maslo?

Ja mám najradšej naše lieskové orechy, to je fakt bomba, takže aj maslo mám najradšej z lieskových orechov s mliečnou čokoládou a proteínom . A potom samozrejme Slaný karamel , tomu sa nedá odolať.

Aká je tvoja priemerná spotreba masla?

Ono sa to tak rôzne pohybuje (smeje sa). Ale teraz by som povedal, že mám tak tri tie poháre (250g) na týždeň. Ale dokážem taky bez problémov zjesť aj jedno denne.

S čím si maslo dávaš najradšej?

Ja ho najradšej ním úplne samotný. Ráno si robím ryžovú kašu s proteínom, takže tam si ho pridávam, ono to tú kašu zjemní a ochutí. Alebo si tam dávam naše orechy.

Sú pre teba orechová masla súčasťou jedálnička v diéte alebo si ich nechávaš ako maškrtu na voľné dni?

Každej den mám buď orechový maslo alebo orechy. Aj keď som bol v diéte, tak som ho tam vždy mal, pretože ešte vlastne predtým, než sa v ČR stal ten boom s Maslamom, tu v ČR vôbec neboli, tak ja som si ich objednával zo zahraničia. Hnusný masla vo veľkým vedre, keď to porovnám teraz s tým, čo máme my. Ale používal som ich aj predtým, a aj v diéte, ten tuk je potreba, takže som to využíval.

Kedy je najlepší čas na orechové maslo?

Ja si ich dávam podľa potreby, keď viem, že potrebujem trošku spomaliť trávenie aj počas dňa a že sa nedostanem k jedlu, tak si ho dám aj v priebehu dňa. Ale inak najviac ráno a potom večer. Ani na večer to nie je problém, keď sa to urobí v rozumný miere, doplní sa tuky. Problémom sa to stáva vo chvíli, keď v noci pozerám na zápasy a sežeru u toho dve masla. To je potom trošku problém no.

Čo ťa na BIG BOY BUTTER tak zaujalo, že si sa rozhodol ich zaradiť do ponuky a potom sa stať spolumajiteľom firmy?

Mne sa hrozne páčilo už do začiatku, že sa to robí poctivo, z kvalitných orechov pražených na sucho, že sa do masiel nič nepridáva, že sa to robí tak, ako má. Navyše orechy sú súčasťou zdravej výživy, takže to bolo taký automatický.

Čomu sa teraz venuješ?

Teraz si užívam toho že nepretekáte a športujem si len tak pre seba, robím rôzny športy ako box, futbal, chcel by som sa zase vrátiť ku golfu, nie som zaměřenej tak jednostranne na tú kulturistiku ako predtým.

A aké sú tvoje plány s BIG Boya?

Ideme strašne hore, rastieme, takže chceme zväčšovať priestory, zefektívňovať výrobu a vymejšlíme stále nejaký nový veci, produkty. Ja by som hrozne chcel urobiť napríklad nejaký maslo s kofeínom, aby dobre chutilo a naštartovalo to človeka po ranu. A potom zasa naopak jedno obohatený o upokojujúce látky, dáš si dve-tri lyžičky masla a skôr krásne celú noc.

Rozhovor: Tomáš Bureš
Vytvorené6.10.2020