Všetko, čo by ste mali vedieť o "pistáciová MASLE"

Pistácie sú známe predovšetkým pre svoju typickú nazelenalú farbu a lahodnú chuť. Málokto však vie, že sa odporúčajú ako zdravá desiata pri redukčnej diéte alebo športovom tréningu, pretože majú v porovnaní s ostatnými orechmi nízku kalorickú hodnotu. Navyše obsahujú množstvo minerálov, vitamínov a zdravých tukov.

V Big Boyi vyrábame pistáciové "maslo" z nasucho pražených pistácií. Vďaka tomu si orechy zachovávajú všetky prospešné látky aj prirodzene lahodí chuť. Orechy pražené v oleji bývajú často pripravované v nezdravom tuku a vysoká teplota ničí ich živiny. Čisté pistáciové krémy mávajú neatraktívne hnedo-zelený odtieň. To je dané tým, že neobsahujú žiadne umelé farbivá, arómy ani koncentráty.

Big Boy pistáciový krém má jemnú konzistenciu a hodí sa ako skvelá prísada do vašich obľúbených fitness receptov. Má špecifickú chuť, ktorá vás možno po prvej lyžičke neosloví. Nie je sladkastá ako u iných druhov orechových "masiel", ale nenechajte sa odradiť. Pistáciový krém vďaka svojim vynikajúcim výživovým hodnotám rozhodne stojí za skúšku. Môžete ho pridať do smoothie, raňajkových kaší, dezertov, dressingov alebo ako základný prísadu do pistáciovej zmrzliny.

Pistáciový krém m á málo kalórií a veľa bielkovín

Pistácie patrí medzi nízkokalorické orechy s vysokým obsahom proteínu. Bielkoviny tvoria takmer 20% ich celkovej hmotnosti, čo posúva pistácie na druhé miesto hneď za mandle. Pistácie rovnako ako ostatné druhy orechov sú pomerne tučné, ale obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre zdravie srdca.

Pistácie môžu pomôcť pri redukcii hmotnosti

Niekedy sa môžete dočítať, že konzumácia orechov vedie k priberanie na váhe. Je to práve naopak. Pokiaľ orechy zaradíte v primeranom množstve do svojho jedálnička, získate rad zdravotných benefitov vrátane zníženia hmotnosti. Ako je to možné? Tým, že sú orechy sýte, veľmi rýchlo uspokojí hlad, zabraňujú prejedanie a zaženú chuť na nezdravé maškrtenie.  

Bohatý zdroj vlákniny, minerálov a vitamínov

Pistáciový "krém" je jedným z najzdravších orechových krémov, ktorý si môžete dopriať. Pistácie nášmu telu dodajú vlákninu dôležitú pre zdravé trávenie, minerály ako fosfor, draslík, vápnik, horčík či zinok a vitamíny ako napríklad vitamín B, A, E pomáhajúci a rad ďalších telu prospešných látok. Niet divu, že pistácie milujú nielen športovci, ale aj vyznávači fitnes a zdravého životného štýlu.

Všetko, čo by ste mali vedieť o "pistáciová MASLE"
Vytvorené10.1.2021